Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V prvním prosincovém týdnu pořádaly paní učitelky z jednotlivých tříd tvořivá odpoledne pro rodiče s dětmi. Jako první měla toto tvoření třída Opiček, kde společně vyrobili pomocí dřevěných odřezků, hřebíků a bavlnek vánoční dekorace. Fotografie po otevření článku.

Nejmenší děti ze třídy Kuřátek si vyrobily za asistence rodičů papírový svícen na čajové svíčky. Jako poslední se sešly děti ze třídy Soviček a společně s rodiči tvořili ozdoby z vlny a papírové girlandy. Všechna odpoledne proběhla v klidné vánoční atmosféře, k tvoření se podával čaj a káva, a rodiče donesli pro všechny i občerstvení. Mockrát děkujeme všem zúčastněným za jejich zapálení pro tvoření.
Mgr. Jana Vondráčková