Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Pravidelně každý měsíc navštěvuje II. třída naší školy místní knihovnu. Děti se zde učí, co číst a jak se zorientovat v knize. Mají zde možnost výběru vhodné knihy. Paní Lucie Blehová pro ně připravuje různé hádanky, kvízy a zajímavosti.

Na hodině českého jazyka pak děti diskutují o knize, malují a píší o ní do čtenářského deníku.
Děti se zde přirozenou cestou seznamují s literárním světem.

Mgr. Nikola Sarauerová