Dne 6. 6. 2018 byli naši předškoláci pozváni na Dětský den pořádaný Domovem pro seniory Horní Stropnice v rámci mezigeneračního setkávání.
Neuměli jsme si představit, jak budeme prožívat oslavu s babičkami a dědečky. Hned po příjezdu jsme se uvelebili za budovou ve velkém dřevěném altánku. Tam jsme si zazpívali naše oblíbené písničky a mezitím přicházeli a přijížděli na vozíčcích obyvatelé domova se sestřičkami do zahrady. Pak už se děti mohly rozdělit do skupinek, které si odvedli vodník, víla, selka, Červená karkulka a Sněhurka.


S pohádkovými postavičkami se lépe a snáze soutěžilo. Děti navštívily stanoviště s puzzlemi, zaskákaly si v pytlích, trefovaly se do barevných kyblíčků míčkem, nosily malé míčky na lžíci. Nejdéle se zdržovaly u rybiček. Snaha chytit na udici rybku byla veliká. Některá stanoviště chlapci a děvčátka navštívili opakovaně. Sluníčko hřálo, a tak přišla vhod vanilková a limetková zmrzlina. Když si děti prošly všemi atrakcemi, osvěžily se nápoji, mohly si vybarvovat pohádkové postavičky na dekách. Na závěr paní ředitelka rozdala dětem odměny a společně jsme se vyfotografovali.
Za pozvání, přípravu pěkných soutěží a vykouzlenou příjemnou atmosféru celého odpoledne paní ředitelce Evě Chaloupecké a všem zaměstnancům moc děkujeme.

 

Magda Mikšovská