Nejstarším chlapcům pan Šafránek upevnil tento přístroj v malém provedení na záda a kluci si tak mohli vyzkoušet chůzi se zátěží po betonové rovině. Někteří se odhodlali a nechali si nasadit na hlavu velkou kuklu, která je nutná při likvidaci vos. Asi největší zájem byl o hasičská auta stojící venku. Celá skupina malých i velkých dětí nastoupila po schůdkách do auta. Kdo chtěl, na minutku si sedl, pak u protějších dveří jsme my dospělí pomáhali chlapcům i děvčátkům vystoupit. Potom nám velitel SDH ukazoval, co všechno se skrývá v bočních prostorech tohoto vozu. Děti byly nadšené, vždyť máme v naší nejstarší věkové skupině už sedm budoucích dobrovolných hasičů. Na závěr nás pí. Kusáková vyfotila, my jsme poděkovali a vrátili se na zahradu MŠ.
Magda Mikšovská